Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetNgrica dhe dëborë në veri, ja parashikimi i motit për sot

Ngrica dhe dëborë në veri, ja parashikimi i motit për sot

-

Pjesa e parë e ditës do të paraqitet me kthjellime dhe vranësirave kalimtare ku më të dukshme vranësirat do jenë në zonën e Alpeve shqiptare, duke sjellë reshje të pakta dëbore.

Por pjesa e dytë e ditës do të largoj gradualisht vranësirat, duke bërë që moti i kthjellët të jetë mbizotërues.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen sërisht me të paktën 2 gradë gjatë mëngjesit dhe mesditës, duke luhatur vlerat ditore nga -7°C  deri në 11 °C.

Era do të fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h verior – verilindor duke gjeneruar ne brigjet detare  dallgëzim 2 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts