Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëBerisha u bashkohet protestuesve, nis marshimi drejt Kryeministrisë

Berisha u bashkohet protestuesve, nis marshimi drejt Kryeministrisë

-

 

Ish-kryeministri Sali Berisha u është bashkuar protestuesve të mbledhur para selisë blu dhe bashkë me ta kanë nisur marshimin drejt Kryeministrisë.

Nuk ka një skenar sesi do të vijojë priotesta nisja e të cilës u shty rreth gjysmë ore nga orari zyrtar 16:00 që ishte lajmëruar.

Deri tani janë bërë të ditur folësit që do tu drejtohen protestuesve që nisin me Aldo Bumçin dhe do të përfundojnë me ish-kryeministrin.

Protesta është thirrur kundër nismës Open Balkan dhe aferës së qeverisë me incineratorët.

Folësit në protestë:

Aldo Brumçi

Melihate Termkolli

Bujar Nishani

Albana Vokshi

Belind Këlliçi

Edit Harxhi

Megi Balliu

Ylli Manjani

Sali Berisha

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts