Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetKonfirmohen dy rastet e para me Omicron në Shqipëri

Konfirmohen dy rastet e para me Omicron në Shqipëri

-

Konfirmohen dy rastet e para të Omicron në Shqipëri.

Lajmin e bëri me dije zv. ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini.

Megjithatë shtoi se në vendin tonë mbizotëron varianti Delta.

“Kanë konfirmuar nga ardhja e laboratorit në Gjermani për dy raste të Omicron. Ndërkohë mbizotëron varianti Delta në vendin tonë.”

Sa i takon incidencës 2 javore dhe ajo 1 javore vijon të ketë tendencë rënëse.

Numri mesatar i rasteve javore është 284 raste.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts