Wednesday, August 17, 2022
HomeSportBriken Çalja kalon me sukses testet anti-doping: Zyrtarisht Kampion Bote në shkëputje...

Briken Çalja kalon me sukses testet anti-doping: Zyrtarisht Kampion Bote në shkëputje dhe nënkampion në shtytje dhe dygarësh

-

Briken Calja ka kaluar me sukses testin anti-doping. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë peshëngritësi shqiptar, i cili e ka ndarë me ndjekësit e tij duke e postuar në profilin e tij në rrjetin social “Facebook” se ndihet i lumtur që këto teste treguan vërtetësinë e medaljeve historike të Botërorit të Peshëngritjes:

“Një lajm i mirë mbërriti këtë mëngjes. Testet anti-doping dolën duke treguar pastërtinë dhe vërtetësinë e medaljeve historike të Botërorit të fundit.

Jam jashtëzakonisht im lumtur që medaljet e arit dhe të argjendit certifikohen si të Shqipërisë, të shqiptarëve dhe personalisht të miat. Zyrtarisht Kampion Bote në shkëputje dhe nënkampion në shtytje dhe dygarësh.”, shkroi Calja.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts