Sunday, August 14, 2022
HomePolitikë"Shqipëria ka fituar pikë në procesin e integrimit", Rama: SPAK ka treguar...

“Shqipëria ka fituar pikë në procesin e integrimit”, Rama: SPAK ka treguar që nuk është një Prokurori e politikës

-

Procesi i integrimit evropian gjërat janë të qarta sipas kryeministrit Rama. Shqipëria është në një fazë absurde të bllokimit të shkak të vetos të vënë nga Bullgaria për Maqedoninë e Veriut.

Rama: Kemi kërkuar një opinion nga qytetarët nëse ata do ta mbështesnin një  qasje të re të politikës tonë të jashtme. Nëse Bullgaria do vazhdojë me veton, të fillojmë të kërkojmë hapur ndarjen nga Maqedonia e Veriut.  Ndërkohë ajo që është e rëndësishme është që pikët tona në vlerësime për sa i përket këtij procesi rriten dhe dy komponentë të rëndësishëm në rritjen e pikëve janë hapat që ka filluar të hedhë sistemi i drejtësisë. SPAK ka dhënë prova se nuk është një Prokurori e politikës, as e të majtës, as e të dhjathtës, por është një Prokurori Speciale Antikrim në Shqipëri.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,432FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts