Wednesday, August 10, 2022
HomePolitikëBasha: Hera e parë që një politikan i lartë i padëshiruar nga...

Basha: Hera e parë që një politikan i lartë i padëshiruar nga SHBA, proteston kundër partisë së tij

-

Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar përmes një postimi në Twitter në lidhje me protestën e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Basha shkruan se kjo është hera e parë në historinë e Shqipërisë që një politikan i lartë shpallet i padëshiruar nga SHBA, dhe po hera e parë në Shqipëri që ai thërret një protestë kundër partisë së tij.

“Hera e parë në historinë e Shqipërisë që një politikan i lartë shpallet i padëshiruar nga SHBA, dhe po hera e parë në Shqipëri që ai thërret një protestë kundër partisë së tij – Partisë Demokratike, me motivin pse ajo nuk kthehet në bunker ku ai mund të ‘strehohet’ për tu mbrojtur”, shkruan Basha.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts