Thursday, August 11, 2022
HomePolitikëPandemia/ Vasili: Situata katastrofike, ndërsa Rama bën karagjozin

Pandemia/ Vasili: Situata katastrofike, ndërsa Rama bën karagjozin

-

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili thotë se situata e Covid-19 është katastrofike, dhe kryeministri Edi Rama sipas tij po bën karagjozin. “O kryeministër boll bëre karagjozin. Bëhet fjalë për jetën dhe shëndetin e njerëzve dhe i ke lënë njerëzit në mëshirë të fatit e mjaft prej tyre nuk i blejnë dot ilaçet se nuk kanë para”.

Postimi i plotë

O Kryeministër janë mijëra e mijëra qytetarë me Covid çdo ditë, gjendja është katatrofike, fol e vepro për ta se për këtë paguhesh, apo ke devizen kush të rrojë, të rrojë se ty s’të bëhet vonë.

O kryeministër s’ka familje të paprekur nga Covid është emergjencë shëndetësore kombëtare në kulmin e saj.

O kryeministër boll bëre karagjozin. Bëhet fjalë për jetën dhe shëndetin e njerëzve dhe i ke lënë njerëzit në mëshirë të fatit e mjaft prej tyre nuk i blejnë dot ilaçet se nuk kanë para.

O kryeministet rimbursoji ilaçet për dhjetëra mijëra shqiptarë të infektuar me Covid se e ke detyrë me Kushtetutë e ligj.

O kryeministër apo detyrim ke që të paguash lek më lek vetëm inceneratorët.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts