Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëNdarja nga jeta e Presidentit të PE, Meta: I hidhëruar nga humbja...

Ndarja nga jeta e Presidentit të PE, Meta: I hidhëruar nga humbja e papritur

-

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të Presidentit të Parlamentit Evropian, David Sassoli.

Me anë të një postimi në Facebook, Kreu i Shtetit shprehet i hidhëruar për humbjen e papritur të një europianisti, por edhe një mbështetësi të integrimit të Shqipërisë.

I hidhëruar nga humbja e papritur e një europianisti të shquar dhe mbështetësi të palodhur të zgjerimit të BE drejt Ballkanit Perëndimor dhe integrimit të Shqipërisë, Presidentit të Parlamentit Europian, David Sassoli”, thotë Presdentit.

“Ngushëllime për familjen e Tij dhe institucionet europiane”, mbyll reagimin e tij Kreu Shtetit .

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts