Thursday, August 11, 2022
HomeUncategorizedManifestimi "Vit të mbarë o Shkodër" . I ftuar në emisionin ''Start''...

Manifestimi “Vit të mbarë o Shkodër” . I ftuar në emisionin ”Start” në Tv1 Channel Luigj Mila

-

Manifestimi “Vit të mbarë o Shkodër” ka vijuar rrugëtimin e tij. I kthyer në traditë tashmë, aktiviteti përcjell mesazhe të rëndësishme sociale por edhe një program të rëndësishëm artistik- kulturor. I ftuar ne Start Luigj Mila.

Mila: Kete vit ne duhet te festojme 20 vjetorin qe ne pergatisim kete aktivitet. Eshte inicjativ e Freterve Franceskan , ne ate kohe ishte At Flavio Kavalini shume i mirenjohur ne Shkoder. Ai e pati gjenialitetin . Ne fillim une kam marre pjese si i ftuar dhe kam pregatitur dick ate vogel.

Vjet nuk arritem ta reallizonim per shkak te situates se krijuar. Sivjet ishte edhe me interesant mbas asaj heshtje. Ne baze te keti koncerti eshte mesazhi i Papa Franceskut. Kete vit mesazhi i adresohej mardhenjes midis brezave, punes dhe edukimit si nje rruge per paqen. Mesazhi trajtohej mjaft hollesisht edhe me metoda filozofike dhe fetare.

Ne synojme ne ketet aktivitet te kemi jo vetem drejtuesit administrative por edhe fetar. Kete vit ja arritem por me vjen keq qe nuk paten mundesi te marrin pjese komoniteti ortodoks

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,430FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts