Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitet“Jeni njësoj si ata para jush”, Rama i përgjigjet komentuesit: Ata vrisnin...

“Jeni njësoj si ata para jush”, Rama i përgjigjet komentuesit: Ata vrisnin njerëz, protestues të pafajshëm

-

Kryeministri Edi Rama ka komunikuar sot me qytetarët dhe iu është përgjigjur komenteve të tyre në “Facebook” për 21 janarin dhe drejtësinë në Shqipëri. Rama tha se drejtësia me reformën në drejtësi është një proces shtetndërtimi i i ngjashëm me rritjen e një fëmije që do kohën e vetë.

“Sabotohet nga mëngjesi deri në darkë, por ecim. Unë do doja të kishim ecur shumë më shpejt, por objektivisht a mundet të ecte më shpejt. Nuk e di, nuk jam i sigurt sepse shtetndërtimi është një proces shumë i ngjashëm me rritjen e një fëmije. Nuk mundet dot që në një vit ta rrisësh fëmijën 5 vjet. Do kohën e vet. Këto janë një reflektim mbi një sërë komentesh që lexova”, tha Rama.

Ai theksoi se nuk ka lidhje e mandatin, por se megjithëse e sotmja është më shumë blozë e ardhmja do të jetë rozë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts