Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetNgrica dhe erë, termometri zbret deri në -15°C, ja parashikimi i motit...

Ngrica dhe erë, termometri zbret deri në -15°C, ja parashikimi i motit për sot

-

Moti i kthjellët dhe i ftohtë mbetet prezent në territorin shqiptar përgjatë gjithë 24-orëshit duke bërë që problematike të jenë ngricat në pjesën më të madhe të vendit, më të theksuara në zonat malore lindore.

Sipas MeteoAlb, parashikohet që gjatë pasdites e pranishme të jetë edhe paramatri i erës duke bërë që i ftohti të ndjehet edhe me shumë.

Temperaturat e ajrit do të jenë të ulëta në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -15°C deri në 8°C.

Era do të fryjë e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi verior-verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 5 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts