Thursday, August 11, 2022
HomePolitikëZgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit,152 punonjës të përkohshëm në KQZ

Zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit,152 punonjës të përkohshëm në KQZ

-

Komisioni i Ligjeve miratoi me vota unanime punësimin e përkohshëm të 152 qytetarëve në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Në mbledhjen e sotme, propozimi u miratua unanimisht nga të gjithë anëtarët.

Këta qytetarë do të angazhohen në mbarëvajtjen e procesit të zgjedhjeve të pjesshme lokale në 6 mars 2022 që do të zhvillohet në 6 bashki të vendit: Shkodër, Durrës, Dibër, Lushnje, Rrogozhinë dhe Dibër.

Ndërkohë, sot është afati i fundit i regjistrimit të partive politike në KQZ për pjesëmarrje në zgjedhjet e 6 marsit. Deri tani, janë regjistruar të gjitha forcat politike kryesore (PS, PD dhe LSI). Në këtë garë zgjedhore janë regjistruar dhe FRD dhe PDK.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts