Friday, September 30, 2022
HomePolitikëPartia Demokratike mbledh Kryesinë për kandidatët e 6 marsit

Partia Demokratike mbledh Kryesinë për kandidatët e 6 marsit

-

 

Patia Demokratike sot do të shpall zyrtarisht edhe kandidatët për zgjedhjet e pjesshme lokale që do të mbahen më 6 mars për 6 bashki. Kryesia e PD mblidhet sot në orën 19:00.

PD do të garojë në Bashkinë Shkodër me Xhemal Bushatin, i cili më parë ka mbajtur postin e kryetarit të këshillit bashkiak Shkodër.

Për Bashkinë Lushnje baza ka propozuar Indrin Sefës, sekretarit për marrëdhëniet ligjore dhe proceset zgjedhore në PD.

Për Bashkinë e Vorës, PD ka propozuar Ymer Markun.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts