Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetParashikimi i motit, rriten temperaturat por në verilindje priten reshje të pakëta...

Parashikimi i motit, rriten temperaturat por në verilindje priten reshje të pakëta dëbore

-

Orët e para të ditës do të jenë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të vranësirave, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat lindore të Shqipërisë.

Parashikohet që gjatë pasdites kushtet e motit të vijojnë me kthjellime dhe vranësira të herëpashershme, më të theksuara në verilindje të territorit të Shqipërisë duke sjellë reshje të pakta dëbore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 17°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts