Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetAktivisti i shoqërisë civile dhe avokati Redon Meksi: Nuk do ndalemi në...

Aktivisti i shoqërisë civile dhe avokati Redon Meksi: Nuk do ndalemi në protesta kundër Qeverisë

-

Aktivisti i shoqërisë civile dhe avokati Redon Meksi deklaroi në Syri Tv pasditen e sotme se protesta për rritjen e çmimeve ka korrur disa fitore por nuk e ka arritur misionin përfundimtar. Meksi tha se populli duhet të çohet dhe të kundërshtojë qeverinë. Kjo e fundit, sipas Meksit po tallet me qytetarët.

Kishte kohë që nuk dilte pa parti, pa pagesë siç bëhej herë pas here. Duhet të protestojmë, mbase duhet ndryshuar strategjia. Qeveria s’po merr asnjë masë, thjesht po tallet, po hedh ca lëmoshë.”-tha Meksi.

Avokati komentoi edhe deklaratën e ministres Belinda Balluku e cila tha se do të ndërpritet energjia në disa rrugë kombëtare për shkak të krizës energjetike. Redon Meksi nuk e quan gjë tjetër veçse show.

“Balluku tha se do ndërpresin energjinë në rrugë. Kemi a s’kemi dy rrugë me ndriçim, show dhe asnjë gjë tjetër më shumë.”-tha Meksi.

Ndër të tjera Meksi tha se shumë policë janë pa numër identifikimi dhe me maska. Për këtë avokati tha se do të bëjnë kallëzim pasi ata mund të jenë kriminelë.

“Nuk lejohen pa numër identifikimi. Do bëj kallëzim. Protestat trembin qeverinë, pasi nuk janë të kontrolluara nga politika. Nuk do të ndalojmë duke protestuar.”-tha Meksi.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,430FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts