Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetMoti për këtë të dielë, ulen temperaturat

Moti për këtë të dielë, ulen temperaturat

-

Sipas parashikimeve, moti këtë të diel mbetet i qëndrueshëm, kjo në pjesën më të madhe të vendit tonë duke sjellë kthjellime dhe kalime vranësirash në zonat veriore dhe qëndrore.

Kurse në zonat Jugore të Shqipërisë vranësirat do të zhvillohen herë pas here duke gjeneruara reshje të pakta dhe të izoluara.

Po ashtu temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 13°C. Era do të fryjë e mesatare dhe e fortë

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,430FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts