Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëOpozita e kërkon në Kuvend, Rama udhëton në Bruksel, i bashkohet samitit...

Opozita e kërkon në Kuvend, Rama udhëton në Bruksel, i bashkohet samitit të NATO-s

-

Liderët e NATO-s janë mbledhur paraditen e sotme, 24 mars për të diskutuar sfidat nga 1 muaj agresion rus ndaj Ukrainës.

Takimit të sotëm do t’i bashkohet edhe kryeministri Rama i cili do të takohet me 29 homologët e tij të Aleancës.

Presidenti Biden ka mbërritur që të mërkurën në Bruksel dhe pritet që të ndërmarrë masa të reja kundër Rusisë e më konkretisht siç ka bërë me dije Shtëpia e Bardhë, do të sanksionohen 300 ligjvënës të Dumës ruse të Shtetit.

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka ftuar edhe presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky i cili do t’i adresohet liderëve të Aleancës përmes një video konference.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts