Thursday, August 11, 2022
HomePolitikëDenoncimi i Vasilit: Skandal, Kuvendi bllokon prej 3 javësh pr/ligjin e LSI...

Denoncimi i Vasilit: Skandal, Kuvendi bllokon prej 3 javësh pr/ligjin e LSI për heqjen e taksave të naftës

-

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, akuzon Kuvendin se ka bllokuar prej tre javësh projekligjin e LSI për heqjen e taksave të naftës.

Në një postim në facebook, Vasili thotë se Kuvendi i rrembyer nga rilindasit dhe qe telekomandohet nga oligarket dhe Edi Rama me deputetet rilindas eshte kthyer thjesht ne nje çirak dhe perfitues prej tyre

“Skandali.Prej tre javesh Kuvendi bllokon projektligjin e LSI per heqjen e taksave te naftes! Kuvendi i Shqiperise me shpejtesi rrufeje ndryshon Kushtetuten dhe miraton Akte Normative prej dhjetra e qindra milion euro sa here qe i kerkon qeveria.Por ne keto dite teper te renda per qytetaret po ky Kuvend bllokon prej javesh projektligjin e paraqitur nga une ne emer te LSI per heqjen e Takse se qarkullimit dhe te Karbonit nga karburantet duke ulur ne kete menyre cmimin.Pra ky Kuvend i rrembyer nga rilindasit dhe qe telekomandohet nga oligarket dhe Edi Rama me deputetet rilindas eshte kthyer thjesht ne nje çirak dhe perfitues prej tyre.Turp dhe faqe e zeze, qe Edi Rama vazhdon me pazarin e ndyre te Bordit te Trasparences dhe nuk voton ligjet, qe ndihmojne popullin per te ulur çmimet e karburanteve”.

Më herët mazhoranca në Kuvend ka rrëzuar një propozim të Partisë Demokratike për heqjen e taksës mbi karburantin.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts