Friday, August 19, 2022
HomeAktualitetKthjellime dhe vranësira, ja parashikimi i motit për sot

Kthjellime dhe vranësira, ja parashikimi i motit për sot

-

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike, ku zonat e ulëta dhe bregdetare vijojnë me kthjellime dhe vranësira të lehta ndërsa kthjellime dhe vranësira të herëpashershme do të ketë në zonat malore përgjatë kufirit lindor.

Gjatë natës pritet shtim i vranësirave në të gjithë territorin e vendit por mundësia për reshje është thuajse zero.

Temperaturat e ajrit nuk do të pësojnë ndryshime në mëngjes por një rritje e lehte pritet në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°c deri në 19°c.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare  me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,442FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts