Thursday, August 11, 2022
HomeSportI ftuar në emisionin ‘’Sport Show’’ në Tv1 Channel Ersi Çaku

I ftuar në emisionin ‘’Sport Show’’ në Tv1 Channel Ersi Çaku

-

Mbremjen e së hënës në emisionin ‘’Sport Show’’ një vemendje të vecantë mori ndjeshja Vllaznia -Kastrioti. Një ndeshje jo siç pritej nga tifozët . Emocionet ishin të pakta dhe skuadra e Vllzanis nuk ishte në formën e saj më të mirë. Një ndeshje kjo ku tifozët shkodran ndoshta prisnin shumë më shumë nga skuadra e tyre e zemrës.

I ftuar në emisionin ‘’Sport Show’’ në Tv1 Channel Ersi Çaku.

Çaku: Realiteti është që ne nuk e prisnim një rezultat të tillë në Shkodër, gjithsesi për mendimin tim them që Vllaznia nuk ishte ajo e duhura në fushë. Skuadra nuk kishte qartesinë e duhur . U vu re që nuk kishte as anën psikologjike për të dalë nga kjo situatë jo e mirë që po kalon.

Për mendimin tim ndeshja me Kastriotin rendon pak edhe pozitat për ndeshjen e kthimit që kemi me Partizanin. Sa më shumë të kalojë koha , sa me shumë që skuadra të marri hapa fals , normalisht që ana psikologjike mund të jetë deçizive për objektivat e skuadrës.

Panvarsisht anës psikologjike që po kalon , kontigjenti i Vllazanis mund të dalë nga situata. Janë po të njejtët lojtar që kanë berë ndeshje shumë te mira, jane po ky ekip qe fillimisht u fut me pretendimin për të dalë me titullin kampion. Gjithsesi shpresoj shumë që Vllzania të kthehet tek rezultatet pozitive sepse i ka kualitetet e mundshme në fushe për të dalë nga kjo situatë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,430FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts