Tuesday, August 16, 2022
HomeAktualitetPapa Françesku: Kemi harruar përse jemi në këtë botë! Lufta në Ukrainë,...

Papa Françesku: Kemi harruar përse jemi në këtë botë! Lufta në Ukrainë, çmenduri! Nënat vajtojnë vdekjen e fëmijëve të tyre

-

Papa Françesku ka reaguar sërish për luftën në Ukrainë.

Në kremtimin e të dielës, Papa shprehet se tmerret e luftës duhet të përfundojnë, ndërsa bën thirrje që të ndalen menjëherë sulmet ndaj civilëve.

“Kur ushtrohet dhunë nuk dihet më asgjë për Zotin. Ne kemi harruar përse jemi në botë dhe në këtë mënyrë kryejmë mizoritë. Këtë e shohim sot edhe me çmendurinë e luftës, duke u kthyer pas në kryqëzimin e Krishtit. Të moshuarit kanë mbetur të vdekur, të rinjtë janë privuar nga e ardhmja dhe ushtarët janë dërguar për të vrarë vëllezërit e tyre”, ka thënë më tej Papa Françesku.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts