Thursday, August 11, 2022
HomePolitikëPresidenti Meta në Kalabri, ndalet në fshatin e këmbanave

Presidenti Meta në Kalabri, ndalet në fshatin e këmbanave

-

Gjatës vizitës së tij në Kalabri, Presidenti Ilir Meta është ndalur në Pallagorio, i cilësuar edhe si fshati i këmbanave. Meta shprehet se ato kumbojnë në arbërisht dhe vështrimin e kanë gjithmonë te mëmëdheu i tyre Shqipëria.

Statusi i presidentit Ilir Meta

Në Pallagorio, fshatin e këmbanave që kumbojnë në arbërisht dhe që vështrimin e ka gjithmonë nga Mëmëdheu, Shqipëria.

“Kumbor’e sheite

Këndò për ghith jetën

Lavdat’e Shën Mërisë

E lark e lark nka ajò an’e detit

Me ghuhen’e tonë të bukurë

Falna Arbërinë

Thuaji

Se Puherizve i ka hjè t’e duan

Si drita e sivet

Atë mëmë të vietrë”

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,430FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts