Monday, August 15, 2022
HomeKronikaArrestimi i drejtorit të komanduar të burgut të Reçit në Shkodër, dalin...

Arrestimi i drejtorit të komanduar të burgut të Reçit në Shkodër, dalin detaje

-

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve ka arrestuar drejtorin e komanduar në IEVP Reç-Shkodër, Ervis Zikën.

Urdhri për arrestimin është dhënë nga prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër.

Drejtori i komanduar i burgut të Reçit dyshohet për vjedhje duke shpërdoruar detyrën dhe futja e sendeve të ndaluara në ambientet e vuajtjes së dënimit.

Në lidhje me vjedhjen ka marrë karburant duke firmosur kartela fiktive. Për abuzim me karburantin po hetohen edhe ish-zyrtarë të tjerë. Ndërkohë që ka hyrë në regjim pa kaluar në skaner dhe ka dyshime që ka futur sende të ndaluara.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts