Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitet“Shteti vjen te ti me një klik”, nga sot të gjitha shërbimet...

“Shteti vjen te ti me një klik”, nga sot të gjitha shërbimet publike do të ofrohen online

-

Duke nisur nga sot, 1 maj, mbi 95% e shërbimeve publike do të ofrohen online.

Kështu deklaronte ditë më parë kryeministri Edi Rama, i cili theksonte se në këtë mënyrë qytetarët do të kursejnë kohë, do të shmangin radhën dhe po ashtu i japin fund edhe korrupsionit në këmbim të një shërbimi të caktuar.

“Shteti vjen te ti me një klik. Shpëtim i madh edhe ky nga radhat e nga streset dhjetëra vjeçare për një vërtetim pensioni apo për të tjera dokumente sigurimesh shoqërore, të cilat tani i merr nga shtëpia çdo shqiptar, në Shqipëri apo në emigracion. Tanimë shteti vjen tek qytetari, nuk shkon më qytetari tek shteti”, kështu shprehej kryeministri Rama më herët.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts