Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetSot e nesër, rënie temperaturash, reshje shiu dhe stuhi në zonat malore

Sot e nesër, rënie temperaturash, reshje shiu dhe stuhi në zonat malore

-

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim mesatare të pasuara nga reshje shiu lokale në Alpe në mesditë . Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të si më poshtë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore       10/27°C
Zona e ulët          10/28°C
Zona bregdetare  12/27°C

Kosova, e Premte data 13 Maj 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim 7 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre 8°C në mëngjes ndërsa në mesditë do të arrijnë vlerën 24°C -28°C .

E shtunë 14 maj 2022

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe ne zonat malore dhe zonat qëndrore . Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore       10/25°C
Zona e ulët          10/26°C
Zona bregdetare  13/25°C

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts