Tuesday, August 9, 2022
HomePolitikëPresidenti Meta mesazh Zelenky-it dhe Bashkimit Europian: Jemi krah Ukrainës!

Presidenti Meta mesazh Zelenky-it dhe Bashkimit Europian: Jemi krah Ukrainës!

-

Presidenti Ilir Meta në një mesazh të shpërndarë në Twitter, shpreh solidaritet ndaj Ukrainës, ndërsa shton se beson që BE do të ndërmarrë hapat e duhur për mundësimin e anëtarësimit të saj.

Solidariteti i palëkundur me Ukrainën, është vendimtar për Evropën. Unë kam besim se Bashkimi Evropian do të ndërmarrë hapat e duhur drejt zgjerimit të shteteve demokratike që ndajnë dhe mbështesin vlerat dhe standardet evropiane”, shkruan Meta.

“Ne qëndrojmë krah Ukrainës”, shkruan Presidenti Meta në mesazhin e tij.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts