Saturday, August 13, 2022
HomePolitikëOperacioni i SPAK, Berisha: Një blof i madh, u kapën 7-8 ushtarë...

Operacioni i SPAK, Berisha: Një blof i madh, u kapën 7-8 ushtarë dhe bosët janë ende në arrati.

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për operacionin e SPAK. Në konferencën e përjavshme me gazetarët ai e ka cilësuar atë si blof, duke shtuar se u kapën vetëm ushtarët dhe “bosët” janë ende në arrati.

“Një blof i madh mbushi dje faqet e mediave digjitale e të shkruara dhe studiot televizive. Një operacion që ishte disfatë dhe që u shpall sukses i madh në të cilën nga 32 urdhër-arresti janë realizuar gjithësej 7-8 ushtarë, ndërsa bosët që të gjithë u larguan pasi u njoftuan në drejtime të pa ditura. Pse them unë u njoftuan? Nuk kam të dhëna që morën mesazhe, telefonata nga narko-policia apo institucione të tjera. Një të dhënë e kanë të gjithë shqiptarët. Disa ditë më parë, u bë publike se Dumani një vrasës serial është bërë i penduar. Në qoftë se Prokuroria dhe kushdo tjetër është i interesuar të gjej denkospirimin, ky është akti më madhor. Të gjithë ata të cilët e dinin se kishin bërë porosi te Dumani, apo Dumani dinte aferat e zeza të tyre, sigurisht që lehtë e lehtë, morën arratinë dhe u zhdukën”, tha Berisha.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,432FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts