Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëShqipëria zgjodhi presidentin e ri, urimi i Vuçiçit për Begajn: I bindur...

Shqipëria zgjodhi presidentin e ri, urimi i Vuçiçit për Begajn: I bindur se do të zhvillojmë marrëdhënie të mira dhe miqësore

-

Të shumtë kanë qenë reagimet dhe urimet, pas votimit në Kuvendin e Shqipërisë të Presidentit të ri të vendit, Bajram Begaj.

Nuk ka munguar edhe urimi nga presidenti serb Aleksandër Vuçiç, duke u shprehur i bindur se do të zhvillojnë marrëdhënie të mira dhe një bashkëpunim ekonomik që do t’i shërbejë më shumë qytetarëve.

“Ju përgëzoj për zgjedhjen tuaj si President i Republikës së Shqipërisë dhe ju uroj që ta kryeni me sukses këtë detyrë të përgjegjshme. Jam i bindur se do të zhvillojmë marrëdhënie të mira dhe miqësore dhe bashkëpunim edhe më të mirë ekonomik në shumë fusha, në të mirë të qytetarët”, është shprehur Vuçiç

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts