Tuesday, August 9, 2022
HomePolitikëNdryshime në Kryesinë e PD-së, bëhet anëtare edhe zëdhënësja e Berishës

Ndryshime në Kryesinë e PD-së, bëhet anëtare edhe zëdhënësja e Berishës

-

Komisioni i Rithemelimit ka përfunduar procesin zgjedhor brenda Partisë Demokratike dhe ka qenë Albana Vokshi e cila ka prezantuar strukturën e re të PD-së. Ajo që vihet re janë ndryshimet në Kryesinë e re të partisë, ku mësohet për shkak të vakancave që u krijuan pas zgjedhjes së nënkryetarëve e sekretarit të Përgjithshëm, janë plotësuar me anëtarë të rinj. Pjesë e Kryesisë do të bëhen Bardh Spahia, Genc Deromemaj, Sorina Koti, por edhe zëdhënësja e Sali Berishës, Floriana Garo.

SALI BERISHA-Kryetar i Partisë Demokratike

·Luciano Boçi-Nënkryetar i PD
·Oerd Bylykbashi-Nënkryetar i PD
·Flamur Noka-Sekretar i Përgjithshëm
·Ervin Minarolli-Sekretar për Organizimin dhe Burimet Njerëzore
·Ivi Kaso-Sekretar për Cështjet Ligjore dhe Zgjedhore
·Ledina Mandia-Sekretar për Transparencën, Luftën kundër Korrupsionit dhe Kthimin e Pronave
·Edmond Spaho-Sekretar për Integrimin Europian
·Bislim Ahmetaj-Sekretar për të Drejtat e Njeriut
·Lorenc Luka-Sekretar për Integrimin e të Përndjekurve Politikë
·Jola Hysaj-Sekretar për Marrëdheniet me Publikun
·Indrit Hoxha-Sekretar për Emigracionin Diasporën dhe Organizimin e PD jashtë vendit
·Ylli Asllani-Sekretar për Pushtetin vendor
·Megi Balliu-Sekretar për Organizatat Partnere

KRYESIA E PARTISË DEMOKRATIKE

1. Agron Shehaj
2. Aldo Bumçi
3. Arben Ristani
4. Bardh Spahia
5. Belind Këlliçi
6. Edith Harxhi
7. Eleina Qirici
8. Enno Bozdo
9. Fatbardha Kadiu
10. Floriana Garo
11. Florion Mima
12. Genc Deromemaj
13. Gent Strazimiri
14. Grigels Muçollari
15. Ina Zhupa
16. Jozefina Topalli
17. Keltis Kruja
18. Luan BaçI
19. Mimoza Hajdarmataj
20. Sorina Koti

Albana Vokshi-Kryetare e LDGSH

KOMISIONI APELIT

·Adriana Kalaja Kryetare
·Elton Bano Anëtar
·Anxhela Malko Anëtar
·Ledio Nura Anëtar
·Gledis Cela Anëtar

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts