Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetTjetër lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra

Tjetër lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra

-

Tjetër lëkundje tërmeti në vend. Sipas EMSC, një tërmet me magnitudë 4 të shkallës rihter është regjistruar në detin Adriatik, 63 km nga Durrësi.

Pasditen e djeshme lëkundje tërmeti u ndjenë në Durrës.

Sipas EMSC tërmeti dje ishte 3.5 i shkallës rihter. Epiqendra ishte 3 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km. Qytetarët kanë raportuar se lëkundja ka qenë relativisht e fortë dhe ka shkaktuar panik.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts