Tuesday, August 16, 2022
HomePolitikëA do të bëjë aleancë me Berishën pas 25 korrikut? Ja si...

A do të bëjë aleancë me Berishën pas 25 korrikut? Ja si përgjigjet Ilir Meta

-

Presidenti Ilir Meta u pyet në lidhje me faktin nëse pas 25 korrikut do të bënte aleancë me Sali Berishën.

Meta deklaroi se ka ende shumë kohë deri në 25 korrik, duke shtuar se deri në 24 korrik nuk ka një pozitë që të përcaktoj qëndrim politiko-partiak.

“Nuk jam në një pozitë që të përcaktoj qëndrim politiko-partiak. Jam në detyrë deri në 24 korrik. Çdo gjë është e qartë. Angazhimi im është për të rikthyer dhe rivendosur demokracinë në vend dhe për të bërë atë që ka kërkuar rezoluta e PE-së, që të vendosë ligjin e referendumit. Qëllimi i Ilir Metës është që; Shqipërinë t’ua kthejë shqiptarëve.”, tha Meta.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,436FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts