Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikë“Je i padëshirueshëm, je non-grataaa”, Rama përplaset me Berishën në Kuvend

“Je i padëshirueshëm, je non-grataaa”, Rama përplaset me Berishën në Kuvend

-

Përplasje në Kuvend mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Sali Berisha. Gjithccka nisi pas një debati mes deputetëve të opozitës për fjalën që këta kërkuan në Kuvend.

Por duke iu referuar rregullores, Nikolla i vendosi minutazh fjalës së Tabakut, dhe më pas i ndërpreu fjalën. Kaq mjaftoi që të ‘shpërthente’ nga vendi Berisha dhe deputetit Flamur Noka.

Berisha e cilësoi një akt të turpshëm heqjen e fjalës. Ndërkohë, që Rama ia ktheu Berishës se nuk është turp për non-gratat, duke i kujtuar ish-kryeministrit vendimin e DASH për të.

DEBATI
Berisha: Kjo që bën ti ka lidhje me një veprim tëndin për të mbrojtur Edi Ramën. Turp, akt i turpshëm!

 

Rama: Nuk është turp për non-gratat! Ti je i padëshiruar. Ti je non-grata. Jo parlamenti jo, por ty se je non grata.

 

Noka: Kush je ti moj zonjë? Kush është ky që na trajton ne kështu.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts