Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetMatura Shtetërore/ Sot zhvillohet provimi parë, maturantët testohen për Gjuhën e huaj

Matura Shtetërore/ Sot zhvillohet provimi parë, maturantët testohen për Gjuhën e huaj

-

Maturantët do t’i nënshtrohen sot provimit të parë të Marturës Shtetërore, atij të Gjuhës së Huaj.

33 mijë maturantë do t’i nënshtrohet provimit në të gjithë vendin.

Provimi do të nisë në orën 10 dhe do të përfundojë në orën 12:30.

Sipas Ministrisë së Arsimit, në të gjithë vendin janë ngritur 167 qendra testimi me 7 mijë mësues administrues.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,430FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts