Tuesday, January 31, 2023
HomePolitikëTaulant Balla: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut janë gati për fillimin e...

Taulant Balla: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut janë gati për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE

-

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë dhe ata të Maqedonisë së Veriut janë mbledhur në Durrës për të diskutuar lidhur me nisjen e bisedimeve të anëtarësimit në Bashkimin Europian.

Kreu i grupit parlametar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka ndarë disa foto nga ky takim dhe shkruan se:

Ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut janë gati për fillimin e bisedimeve të anëtarësimit në Bashkimin Europian, roli i parlamenteve kombëtare në këtë proces merr një rëndësi të veçantë. Me mbështetjen e Fondacionit Friedrich Ebert, deputetët e Kuvendit të Shqipërisë🇦🇱 dhe Parlamentit të Maqedonisë së Veriut🇲🇰 po forcojnë ekspertizën e nevojshme në procesin e anëtarësimit në BE🇪🇺

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,686FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts