Tuesday, August 16, 2022
HomePolitikëReagon Berisha për vizitën e Ramës në Ukrainë: Pse nuk e mori...

Reagon Berisha për vizitën e Ramës në Ukrainë: Pse nuk e mori Xhaçkën dhe Peleshin në Kiev?

-

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar në lidhje me vizitën e kryeministrit Edi Rama në Kiev.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Berisha shtron pyetjen se pse Rama nuk mori në vizitë në Ukrainë Peleshin dhe Xhaçkën.

REAGIMI I BERISHËS
Kreu i PD, z. Sali Berisha: Pse Rama perjashtoi nga udhetimi ne Ukraine, Peleshin e mbrojtjes dhe Xhaçken e te jashtmes!

Te dashur miq, Rama shkoi ne Ukraine i shoqeruar vetem nga Baton Stanishiq, Arben Malavita dhe Elisa e Skederbuçit.
Nga udhetimi u perjashtuan ministri i mbrojtjes Peleshi dhe e jashtmia Xhaçka. Udhetimi i ketyre te fundit u refuzua nga vete Rama. Kjo, sepse ai e dinte se ne bisedime Presidenti Zelenski do ti ngrinte Rames çeshtjen e qendrimit te tij te dyfishte ndaj agresionit rus kunder Ukraines.
Dihet se Shqiperia nga njera ane ka denoncuar agresionin rus ndaj Ukraines dhe zbatuar sanksionet ndaj Rusise, por nga ana tjeter, Edi Rama pranon turistet rus vrases, perdhunues dhe pengmarres ne luften ne Ukraine, te cilet vijne nga Beogradi ne Shqiperi per pushime dhe energji te reja per tu kthyer me pas ne front dhe vazhduar genocidin e krimet kunder njerezimit, kunder qytetareve te Ukraines.
Perveç kesaj, Rama, ne shkelje te sanksioneve, ka lejuar ankorime misterioze te anijeve ruse ne portet tona. Keto bisedime nuk mund ti degjonin Peleshi dhe Xhaçka, sepse pa u kthyer ne Shqiperi, gojet e tyre qe nuk mbyllen kurre, do te zbardhnin çdo gje.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts