Saturday, November 26, 2022
HomePolitikëShqipërisë i shtohen 5 mjete patrulluese dhe 2 automjete për mbikëqyrjen e...

Shqipërisë i shtohen 5 mjete patrulluese dhe 2 automjete për mbikëqyrjen e kufirit

-

Vendit tonë i janë shtuar 5 mjete lundruese, patrulluese dhe 2 automjete për mbikëqyrjen e kufirit të gjelbër, të cilat do të mundësojnë që Policia Kufitare të ushtrojë kontrolle dhe inspektime në det të hapur

Këto mjete janë shtuar në kuadër të Programit Kombëtar IPA 2018, të financuar nga Bashkimi Europian dhe të zbatuar nga Qendra Ndërkombëtare për Zhvillimin e Politikave të Migracionit (ICMPD). Po ashtu, mjetet do të ndërmarrin operacione kërkim-shpëtimi në det, si dhe do të kryejnë procedura të kontrollit kufitar për mjetet lundruese, turistike dhe/ose të huaja, në det të hapur, pa u dashur të paraqiten në porte për t’i kryer këto procedura.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,588FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts