Friday, August 19, 2022
HomesocialePushimet sjellin emigrantët në vendlindje, 9 mijë pasagjerë hyjnë nga porti i...

Pushimet sjellin emigrantët në vendlindje, 9 mijë pasagjerë hyjnë nga porti i Durrësit vetëm në fundjavë

-

Me nisjen e sezonit të pushimeve, është shtuar edhe fluksi i personave të cilët hyjnë në vendin tonë.

Vetëm në fundjavën që lamë pas, nëpërmjet Pikës Kufitare Port Durrës u përpunuan 9,147 pasagjere dhe 3,270 mjete, ndërkohë që më i ulët është ky numër në dalje nga vendi ynë.

Autoritetet bëjnë me dije se janë marrë të gjitha masat për përpunimin pa vonesa dhe krijimin e lehtësirave të nevojshme për udhëtarët.

Njoftimi:
📍Hyrje-daljet nëpërmjet Portit të Durrësit

 

🗓08.07.2022-10.07.2022

 

Fundjava që lamë pas ka regjistruar fluks në hyrje-daljet e qytetarëve nëpërmjet Portit të Durrësit.

Sipas të dhënave zyrtare, përgjatë kësaj fundjave në hyrje nëpërmjet Pikës Kufitare Port Durrës u përpunuan 9,147 pasagjere dhe 3, 270 mjete, ndërkohë që më i ulët është ky numër në dalje nga vendi ynë.

Janë marrë të gjitha masat për përpunimin pa vonesa dhe krijimin e lehtësirave të nevojshme për udhëtarët.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,442FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts