Tuesday, October 4, 2022
HomeAktualitetRritje e ndjeshme e temperaturave dhe kthjellime, çfarë na rezervon moti për...

Rritje e ndjeshme e temperaturave dhe kthjellime, çfarë na rezervon moti për sot

-

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të mbizotërojnë në të gjithë territorin Shqiptar përgjatë gjithë ditës, ku kthjellimet do të jenë dominuese në një pjesë të mirë të vendit.

Ndërsa pas mesdite pritet që vranësirat të shfaqen në të gjithë territorin, por nuk do të mund të krijojnë mundësi për reshje.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 33°C.

Temperaturat maksimale deri në 33 gradë do të regjistrohen në Elbasan e Gjirokastër ndërsa ato minimale deri në 9 gradë në Ersekë dhe Pukë.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpesjtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,513FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts