Friday, August 19, 2022
HomeAktualitetNis sërish rritja e temperaturave, ja moti për sot

Nis sërish rritja e temperaturave, ja moti për sot

-

Sipas MeteoAlb: Paraditja do të jenë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të vranësirave të më dukshme këto në zonat malore.

Por pas mesdite pritet shfaqje e vranësirave të lehta në pothuajse gjithë territorin shqiptar, ku më të theksuara varënsirat do të jenë në shtrirjen Lindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 33°C.

Era do fryjë e mesatere dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor, ku më e parnishem do të jetë në detin Jon duke krijuar dallgëzim 3 – 4 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,442FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts