Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetTemperatura deri në 39 gradë, ja në cilat qytete do ndihet më...

Temperatura deri në 39 gradë, ja në cilat qytete do ndihet më shumë i nxehti sot

-

Sipas MeteoAlb: I nxehti afrikan që po përfshijnë vendin tonë po sjellin temereatura shumë të larta.

Moti paraqitet në dominimin e kthjellimeve në zonat bregdetare dhe të ulëta ndërsa në zonat malore do të ketë vranësira të pakta.

Por pasditja sjell zhvillim të vranësirave në Juglindje të Shqipëris duke gjeneruar shira të pakët.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 39°C.

Elbasani dhe Gjirokastra do të regjistrojnë temperaturat maksimale deri në 39 gradë ndërsa Erseka do të regjistrojë temperatura minimale deri në 18 gradë.

Era do fryjë e mesatarisht në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts