Thursday, August 18, 2022
HomePolitikëJa firmat e para që do hedhë Presidenti Begaj. Kuvendi duhet të...

Ja firmat e para që do hedhë Presidenti Begaj. Kuvendi duhet të mblidhet për ndryshimet në qeveri

-

Teksa dje mori detyrën e presidentit të Republikës, firmat e para që do të firmosë Bajram Begaj do të jenë ndryshimet në qeveri.

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama firmosi shkarkimin nga detyra të zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj, ku në vend të tij u emërua ministrja për Infrastrukturën dhe Energjetikën, Belinda Balluku.

Ndërkohë, si kryenegociatore u emërua Majlinda Dhuka, duke  zëvendësuar Zef Mazin.

Dhuka do të mbajë edhe postin e ministres se Shtetit.

Duke u gjendur përballë këtyre ndryshimeve, Kuvendi duhet të mblidhet sërish në një seancë te posaçme, për të miratuar ndryshimet, të cilat më pas do i kalohen Presidentit për dekretim.

Nëse nuk ndodh ky skenar, atëherë Ahmetaj qëndron në detyrë deri në shtator.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,441FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts