Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëNjë ditë pasi mori drejtimin e LSI dhe e emërtoi ‘Partia e...

Një ditë pasi mori drejtimin e LSI dhe e emërtoi ‘Partia e Lirisë’ Meta: Rrugëtim i ri! Indiferenca, aleati më i madh i kleptokracisë

-

Një ditë pasi mori drejtimin e LSI dhe i ndryshoi emrin, kryetari i ‘Partisë së Lirisë’, Ilir Meta siç edhe njoftoi po zhvillon një konferencë për mediat.

Gjatë fjalës së tij Meta u shpreh se tashmë nis një rrugëtim i ri dhe se beteja politike është e domosdoshme për fatin e shoqërisë shqiptare.

Po ashtu ai theksoi se korrupsioni është armiku kryesor i vendit, duke shtuar se indiferenca është aleati më i madh i kleptokracisë.

Kujtojmë se Monika Kryemadhi u dorëhoq nga drejtimi i LSI që mori emrin e ri ‘Partia e Lirisë’. Meta mori detyrën deri në zgjedhjen e kryetarit.

Meta ka theksuar edhe më herët se do të ketë përgatitje të vazhdueshme sa i takon rikthimit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts