Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikë“Çmimi i naftës në bursë ka rënë”, Vasili s’i ndal akuzat ndaj...

“Çmimi i naftës në bursë ka rënë”, Vasili s’i ndal akuzat ndaj qeverisë Rama: Përmes Bordit zhvat paratë e shqiptarëve

-

 

Deputeti Petrit Vasili, nuk i ka ndaluar kritikat ndaj qeverisë Rama. Në një tjetër reagim në Facebook ai shkruan se qeveria përmes bordit vazhdon të grabisë qytetarët shqiptarë.

I ndalur tek çmimi i naftës ai thotë se Bordi mban çmime skandaloze dhe vjedh qytetarët.

Statusi: 

Vazhdon pa pushim vjedhja e Qeverise me çmimin e naftes!

Qeveria permes Bordit moster qeveri + oligarke vazhdon vjedhjen dhe grabitjen me cmimin e Naftes.
Çmimi i Naftes ne Burse ka shenuar vetem ulje te vazhdueshme dhe shume te rendesishme.
Ndersa Bordi i batakcinjve mban çmime skandaloze dhe vjedh e zhvat parate e shqiptareve.
Çmimi i Naftes ne Shqiperi eshte 226 leke.
Ndersa ne Maqedoni vetem 175 leke.
Po keshtu ne Malin e Zi cmimi eshte 175 leke.
As Maqedonia dhe as Mali i Zi nuk jane prodhues Nafte.
Diferenca e vetme eshte se Shqiperia ka nje Qeveri te rilindjes, qe vetem vjedh, ndersa ne Maqedoni dhe Mal te Zi qeverite mendojne per qytetaret.

Qeveria ka bllokuar ne menyre mafioze Projekt- Ligjin e propozuar nga une ne Parlament qe ne fillim te muajit mars, qe kerkon pezullimin e Takses se qarkullimit dhe te karbonit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts