Kryeministri Edi Rama ka postuar mëngjesin e sotëm disa pamje nga terminali i ri në Rinas.

Në një postim në Facebook, Rama shkruan se falë teknologjisë së re në terminalin e ri, ka pesë herë më pak radhë.

Në vijim postimi i plotë i Ramës: 

MIRËMËNGJES 😊
dhe me terminalin e ri në Rinas, ku sot ka pesë herë më pak radhë në hyrje, falë teknologjisë digjitale të leximit automatik të pasaportave, ju uroj një ditë të mbarë.