Friday, June 21, 2024
HomePolitikë“Shqipëria po ulërin, SPAK të bëjë detyrën”, Vasili pas vendimit të çmimit...

“Shqipëria po ulërin, SPAK të bëjë detyrën”, Vasili pas vendimit të çmimit të karburanteve: Duhet shkrirje urgjente e Bordit! Po vjedh hapur

-

 

Pas vendimit të Bordit të Transparencës për çmimin e karburanteve, ka reaguar deputeti Petrit Vasili.

Vasili është shprehur me kritika ndërsa thekson se nga ‘Bordi’ po bëhet një vjedhje e hapur, pasi nafta është ulur vetëm me një lekë.

Statusi:

Cfare vjedhje e hapur, Bordi i Hajduteve ul vetem 1 lek naften!

lg.php.gif

Sot Bordi i Hajduteve uli çmimin e Naftes me 1 lek.

Po po e lexuat mire vetem e vetem 1 lek.

Po vjedhje kaq e hapur, kaq e paturp dhe kaq flagrante nuk eshte pare.

Presidenti i Shteteve te Bashkuara te Amerikes Biden deklaron boterisht se:

“Çmimi i Naftes ezhte ne renie rekord”, deklaroi Biden.

Po hajdutet e qeverise vazhdojne te vjedhin dhe vetem te vjedhin.

Pasqyra tronditese e vjedhjes jane çmimet e naftes ne Maqedoni, Mal te Zi e Kosove.

Ka vetem dy zgjidhje shume te qarta dhe te thjeshta:

1.Shkrirja urgjente e Bordit te Hajduteve, qe vendos çmimin e Naftes.

2.Ulje e taksave mbi karburantet.

(Projektligji i propozuar nga une ne Parlament per heqjen e Takses se Qarkullimit dhe te Karbonit eshte qe ne mars i bllokuar nga hajdutet e rilindjes).

Kjo vjedhje po ju behet shqiptareve diten per diell kerkon hetim dhe ndeshkim te rrepte.

SPAK po ulerin gjithe Shqiperia, beni detyren!

SPAK po ju vjedhin edhe juve kur furnizoni makinat me Nafte, qofshi ju qe jeni qe hani turpin me buke!

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts