Wednesday, July 24, 2024
HomeSportArmando Duka reagon pas fitores së ekipit të femrave të Vllaznisë/ Urime...

Armando Duka reagon pas fitores së ekipit të femrave të Vllaznisë/ Urime vajzave të “Vllaznisë” në UEFA Women’s Champions League

-

Presidenti i FSHF-së Armand Duka ka reaguar pas kualifikimit të ekipit të femrave të Vllaznisë për në turin e dytë kualifikues të UEFA Women’s Champions League.
“Urime Vllazni, krenar për vajzat kuqeblu që nderojmë futbollin shqiptar në Europë!
Shumë i lumtur për fitoren e Vllaznisë në UEFA Women’s Champions League ndaj kampiones së Sllovakisë, Spartak Myjava, që kualifikon vajzat shkodrane në 32 skuadrat më të mira të Europës.
Një arritje që na bën të gjithëve krenar për investimin që kemi bërë për futbollin e vajzave në këto vite dhe në të njëjtën kohë na nxit që të punojmë akoma më shumë.
Gjithë futbolli shqiptar është krenar për këtë skuadër”- shkruan Presidenti i FSHF, Armando Duka.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts