Thursday, November 30, 2023
HomePolitikëFOTO/ Si u manipulua emri Ilir Murati me Ilir Metaj?/ Ish-presidenti nxjerr...

FOTO/ Si u manipulua emri Ilir Murati me Ilir Metaj?/ Ish-presidenti nxjerr pjesë nga dosja e Sigurimit

-

Është kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, personazhi I.M për të cilën shkruhet në dosjet e Sigurimit? Në konferencën për mediat këtë të enjte, Ilir Meta nxorri një deklaratë me shkrim dore të Filip Talos, i cili kishte tentuar të kalonte kufirin, që mbante datën 9 mars 1990 dhe që ishte konfirmuar si autentike nga Autoriteti i Dosjeve.

Para rreth ndonjë 12-14 muajve edhe në vazhdim unë në biseda të ndryshme që kam zhvilluar me Ilir Muratin i kam thënë atij nëse do të dëshironte të vinte me mua jashtë shtetit…”

Në letrën e tij Talo përmend emrin Ilir Murati si personi që ka folur për kalimin e kufirit. Po ashtu ish-presidenti Meta nxorri edhe një tjetër dokument që është shkruar me makinë shkrimi ku nuk përmendet Ilir Murati por Ilir Metaj.

“Nga informacioni i T.O dt 2.3.1989 del se objekti Filip Talo i shprehet denoncuesit Ilir Metaj ndër të tjera se…”, thuhet në letrën që Meta deklaron se është e falsifikuar.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts