Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëSamiti i “Open Balkan” në Beograd/ Publikohen marrëveshjet që priten të nënshkruhen...

Samiti i “Open Balkan” në Beograd/ Publikohen marrëveshjet që priten të nënshkruhen sot

-

“Ballkani i Hapur” është mbledhur në Beograd të Serbisë, ku pritet të nënshkruhen disa marrëveshje të reja.

Presidenti serb, Aleksander Vuçiç, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministri maqedonas, Dimitar Kovaçevski do të nënshkruajnë një marrëveshje për sigurinë ushqimore, një plan veprimi për emergjencat civile, një memorandum për artin dhe kinematografinë dhe memorandum bashkëpunimi për minierat dhe energjinë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts