Tuesday, September 26, 2023
HomeKronikaSekuestrohet mbi 52 kg kanabis në kufirin greko-shqiptar, dy të arrestuar, mes...

Sekuestrohet mbi 52 kg kanabis në kufirin greko-shqiptar, dy të arrestuar, mes tyre një shqiptare

-

 

Mbi 51 kg kanabis janë sekuestruar nga policia në kufirin greko-shqiptar. Operacioni në Kozani u zhvillua nga policia kufitare greke e Kapshticës.

Burime bëjnë me dije se është ndalur një mjet që vinte nga kufiri i gjelbër. Nga kontrolli janë gjetur e sekuestruar 3 çanta që kishin brenda 51 pako drogë.

Pesha totale është 52 kg e 495 gramë ndërsa në pranga ka rënë shoferi i mjetit, një 31-vjeçar. Gjithashtu në pranga ka rënë një tjetër drejtuese mjeti e cila shërbente për kontrollin e rrguës.

Bëhet fjalë për një shtetase shqiptare 51 vjeç. Policia ka sekuestruar gjithashtu 3 celularë, 5 karta SIM dhe 1050 euro ndërsa hetimet vijojnë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts