Tuesday, September 26, 2023
HomePolitikëKarvani me 980 makina vjen nga Polonia në Shqipëri/ Kryeministri poston fotot

Karvani me 980 makina vjen nga Polonia në Shqipëri/ Kryeministri poston fotot

-

Kryeministri Edi Rama shkroi mëngjesin e sotëm në Facebook, se 126.795 turistë polakë kanë vizituar Shqipërinë nga janari i këtij viti e deri në gusht.

Rama ka postuar edhe disa foto nga karvani me 2 mijë udhëtarë të apasionuar, me plot 980 automjete të nisura nga Polonia në vendin tonë.

Dhe me karvanin e mbi 2 mijë udhëtarëve të apasionuar, me plot 980 automjete të nisura nga Polonia në vendin tonë, ju uroj një ditë të mbarë. 126.795, turistë polakë vizituan vendin tonë gjatë periudhës Janar – Gusht 2022, 40.199 turistë më shumë se një 1 vit më parë”, shkroi Rama.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts